Практичний психолог
                ЗДО №27
Розкошинська Надія Олександрівна

Увага!!! Важливо!!!

Інформація щодо роботи Гарячої Лінії психологічної допомоги і підтримки для дорослих і дітей за номером 0 800 210 160 (конфіденційно, анонімно, цілодобово) безкоштовно зі всіх операторів в Україні.

Цікаву та пізнавальну інформацію для батьків підготувала практичний психолог ЗДО Надія Розкошинська. Шановні батьки приділіть час для ознайомлення з інформацією, яка допоможе Вам підготувати дітей до відвідування закладу дошкільної освіти та полегшити процес адаптації з 1 вересня.

                                     

Інфо лютий 2023

  ЕТИКА ІНТЕРНЕТ – СПІЛКУВАННЯ 
Для того щоб спілкування у віртуальному просторі не принижувало людину, а, навпаки, сприяло її особистісному зростанню необхідно дотримуватися загальноприйнятих етичних вимог, правил мережевого етикету. З появою Інтернету в наше життя навіть увійшло таке поняття, як нетикет (netiqutte – від англ. net – мережа та франц. etiqutte – етикет).
Сформовано наступні правила мережевого етикету:
– пам’ятайте, що розмовляєте з людиною, не робіть іншим те, чого не хочете отримати від них самі;
– дотримуйтесь тих самих стандартів поведінки, що й у реальному житті;
– пам’ятайте, що перебуваєте у віртуальному просторі. Опинившись у новій ділянці віртуального простору, спочатку вивчіть обстановку, “послухайте” і тільки після цього приєднуйтесь до розмови;
– поважайте час і можливості інших. Коли відправляєте електронну пошту або повідомлення до конференції, то фактично претендуєте на чужий час, відповідаєте за те, щоб адресат не витратив цей час даремно;
– зберігайте особистість. Вас оцінюватимуть з точки зору того, як ви пишете. Правила граматики важливі. Переконайтесь, що ваші послання зрозумілі й логічно витримані;
– допомагайте іншим там, де можете це зробити. Обмін досвідом в Інтернеті – захоплююче заняття;
– не втручайтеся в конфлікти – мережевий етикет проти злісних послань, якими іноді обмінюються окремі учасники дискусій;
– навчіться вибачати іншим їхні помилки. Якщо ж вирішили звернути увагу користувача на припущену помилку, зробіть це коректно і краще в приватному листі.

 ЯК ГОВОРИТИ З ДИТИНОЮ ПРО “ПРИЛЬОТИ” ТА РАКЕТНИЙ ТЕРОР РФ: ПОРАДИ ПСИХОЛОГИНІ: ДИТИНА – НЕ КОНТЕЙНЕР ДЛЯ ВАШИХ ЕМОЦІЙ
Батькам не варто нічого вдавати. Діти добре “зчитують” фальш і через це непокояться ще більше, втрачаючи відчуття безпеки й довіри до дорослих.
У таких випадках важливо не впадати в крайнощі: не варто створювати навколо дитини “стерильний вакуум”, приховуючи від неї інформацію про трагічні події та свої реакції на це, але й не варто “виливати” на неї/нього всі доступні дорослому трагічні новини з подробицями й весь спектр своїх емоцій, як у контейнер, що є травматичним для дитячої психіки.
У нормі, дорослий має виступати контейнером для емоцій дітей, бути спроможним витримувати їх і створювати умови для їхнього проживання дитиною, але не навпаки. Тому важливо, щоби батьки залишалися “живими” в контакті з дитиною, виявляли свої та дитячі спонтанні емоції й обговорювали їх, але, при цьому, дозуючи власні.
 ЯК РОЗПОВІСТИ ДИТИНІ, ЩО СТАЛАСЯ ТРАГЕДІЯ: ПРО ЩО ЗГАДАТИ, А ПРО ЩО – НІ
Немає нічого критично поганого в тому, що дитина бачить маму, тата чи іншого дорослого засмученими.
Важливо, як дорослі супроводжують цей процес для дитини. Наприклад, мама може сказати: “Я засмутилася, бо прочитала сумні новини. Зараз ми разом почитаємо книжку (підійде будь-яка дія, схожа на ваш сімейний “ритуал” – поп’ємо чаю, прогуляємося, подивимося мультик, пограємо), і мені стане краще”. Цього може бути достатньо для дитини дошкільного віку – їй не потрібно знати деталі, якщо вона не запитує про це. Якщо їй буде цікаво, чому вам сумно – поясніть, що загинули люди, або їх шукають рятувальники.
Якщо дитина старша, наприклад, 7+ років, їй можна пояснити: “Ворожа ракета влучила в будинок і зараз мені боляче за людей, які там жили. Під час війни відбуваються страшні події, тому люди сумують. Ми впораємося з усіма прикрощами, бо ми разом. Зараз ми в безпеці“.
Віримо… Знаємо… Зможемо!
Така поведінка буде для дитини сигналом, що емоції виявляти можна й навіть важкі почуття є нормальними, ними можна ділитися і головне – з ними можна впоратися.
На цьому моменті можна обійнятися, поплескуючи один одного по спині, або зробити міні масаж. Це відновить тілесну чутливість, яка “заморожується” при страху. Згодом краще зробити щось руками – помалювати, поліпити чи виготовити талісман для дитини.
Після розмови варто запитати в дитини, що вона відчуває, або зробити щось, чого вона потребує, щоби почуватися безпечно. Батькам краще про це запитати дитину прямо. 

“А ЯКЩО РАКЕТА ПРИЛЕТИТЬ У НАШ ДІМ, ПОКИ МИ БУДЕМО СПАТИ?” – ЩО ВІДПОВІСТИ
Відповідати на такі запитання краще сидячи, коли дитина спирається більшою частиною тіла на щось відносно тверде, наприклад, сидіння та спинку стільця, а очі дорослого й дитини перебувають на одному рівні, свою дитину можна обійняти або покласти руку на спину чи плече (особливо корисно, якщо немає опори на спинку).
“Якщо це дитина до 7–8 років, може бути достатньо сказати: “Наші сили ППО контролюють ситуацію. Вони захищають небо, їм це вдається робити дуже добре. Нам важливо вірити в їхній захист і допомагати їм. Наша допомога – це піклування про себе. Ми з тобою знаємо, як це робити. Коли лунає сирена – йдемо в укриття. Це те, що нас рятує від ракет. Я поруч і подбаю про тебе“.
В укритті з дитиною краще пограти ігри, поспівати, щось зліпити, помалювати, гратися іграшками, які можна м’яти, крутити, розтягувати тощо.
Якщо дитина старша за 8 років, дорослий може визнати свої почуття і сказати про те, що він також хвилюється про це. Важливо підкреслювати, що ви разом із дитиною, дбаєте про неї та її безпеку, що вас захищають наші військові.
“ЧОМУ росія ЦЕ РОБИТЬ?” – ЩО ВІДПОВІСТИ
Дитині варто пояснити, що росія здійснила повномасштабне вторгнення та окупувала частину України не “за що” (бо українці не мають провини перед росіянами), а ” тому що”(бо вони не можуть змиритися з нашим прагненням бути вільними й незалежними).
20 ДІЄВИХ РЕКОМЕНДАЦІЙ
1. Гуляйте кожного дня по 10-30 хв на свіжому повітрі.
2. Проводьте в тиші мінімум 10 хв на день.
3. Спіть не менше 7 годин.
4. Живіть трьома “Е” – енергія, ентузіазм, емпатія.
5. Віддавайте перевагу іграм офлайн.
6. Більше читайте книг.
7. Виділяйте час на медитацію/йогу/молитву – вони відновлюють енергію.
8. Почніть проводити час з людьми, які старші 60 р. і молодші 6 р.
9. Більше мрійте.
10. Їжте більше продуктів, які ростуть на деревах і менше, які створені на фабриках. Пийте більше води.
11. Зробіть так, щоб сьогодні завдяки вам посміхнулись мінімум троє людей.
12. Не витрачайте свою енергію на плітки та оговорення.
13. Забудьте проблеми минулого. Старі образи лише завадять вашому щастю в теперішньому моменті.
14. Викиньте весь негатив з голови і подивіться на позитивні сторони. Кожна ситуація чомусь вчить.
15. Життя надто коротке, щоб витрачати його на ненависть.
16. Не сприймайте себе надто серйозно.
17. Немає сенсу вигравати кожну суперечку – навчіться визнавати свою неправоту.
18. Помиріться з минулим, щоб воно не псувало ваше теперішнє.
19. Не порівнюйте своє життя з життям інших, адже нічого про нього не знаєте.
20. Неприязнь людей – не ваша проблема, будьте собою.

Практичний психолог  запрошує вас до спільної роботи на цікаві теми та перегляду відео освітньої роботи:

Арт-терапевтична техніка “Парасолька” (22.04.2022р.)

“Дихальні вправи” (20.04.2022р.)

Медитація для батьків та педагогів “Кімната спокою” (15.04.2022р.)

Техніка “Падаюча пір’їнка ” (14.04.2022р.)

“Робота з емоціями. Мій настрій”.

(05.04.2022)

Більше інформації ви можете отримати за посиланням https://youtu.be/qlxsOwH6p2w

 “Наші чарівні пальчики. Розвиток дрібної моторики рук.”

(07.04.2022)

Більше інформації ви можете отримати завітавши на YouTube канал

https://www.youtube.com/channel/UCb5PK70Ku-gXXpNSsqQ75IA      

Успіхів вам.

Шановні батьки!

      Практичний психолог ЗДО№27  рекомендує Вам  ознайомитися з наступним матеріалом:

«Ознаки стресу у дітей ясельного та дошкільного віку». (04.04.2022)

Консультпункт “Дошкільна стежина”

12.01.2022р. для педагогів старших та середніх груп закладу дошкільної освіти №27 практичним психологом ЗДО Гаврилюк Н.В. було проведено ІІ засідання на тему “Складаємо пазли креативності”.

13.12.2021року психолог Гаврилюк Н.В.  прийняла участь в акціїї “16 днів проти насилля”.

В рамках акції “16 днів проти насилля” практичним психологом, Гаврилюк Н.В., були проведені заходи, в яких участь прийняли усі діти закладу дошкільної освіти №27.
Дякуємо вихованцям та вихователям ЗДО.
Переглянути створений практичним психологом відео – ролик, Ви можете, перейшовши за наступним посиланням: https://drive.google.com/…/1iWlSkX1uz…/view…

Шановні батьки!

Практичний психолог ЗДО№27, Н.В. Гаврилюк, звертає  увагу батьків новоприбулих дошкільників на цікаві рекомендаціїї щод полегшення  адаптаціїї дитини до режиму та розкладу освітньої роботи в ЗДО.

Попереджений — значить озброєний

Ось і завершилось ще одне літо. Як і всі попередні, Літо 2020 — по-своєму особливе. В першу чергу тим, що вже зовсім скоро багато з вас та ваших дітей змінять соціальне середовище.

Для когось це зміна первинної соціальної групи, тобто сім’ї, входженням у вторинну соціальну групу — заклад дошкільної освіти. Для інших — перехід із ясельної групи — у молодшу. А для старшої групи — зовсім новий етап — школа.

Тому, для полегшеної адаптації дитини до ЗДО, рекомендується:

  • Готувати дитину до спілкування з іншими дітьми й дорослими: відвідувати з малюком дитячі парки та майданчики, привчайти до гри в пісочницях.
  • Ходити із малюком на свята, на дні народження друзів, спостерігати, як він поводиться: соромиться, усамітнюється, конфліктує, б’ється чи легко знаходить спільну мову, контактує з однолітками, тягнеться до спілкування, розкутий.
  • Дізнатися, який розпорядок дня у групі, і наблизити режим дитини вдома до розпорядку дня в групі.
  • Розказувати дитині, що позитивного є в дитячому садку (нові товариші, багато іграшок тощо). Важливо, щоб малюк не боявся, — тоді йому легше звикати. У жодному випадку не погрожуйте дитячим садком як покаранням за дитячі огріхи, а також за його неслухняність.
  • Дізнатися, чи ходять в цей садок діти ваших сусідів або знайомих. Адаптація пройде легше, якщо в групі дитини є знайомі ровесники, з якими вона раніше гралася вдома або надворі.
  • Відвідати дитячий садок у той час, коли діти на прогулянці, познайомте свого малюка з вихователькою та дітьми.
  • Готувати дитину до тимчасової розлуки з вами, дайте їй зрозуміти, що це неминуче тільки тому, що вона вже велика. Налаштуйте її на позитив.
  • Казати малюку, що це дуже добре, що він доріс до дитсадка і став таким великим.
  • Не віддавати дитину в ДНЗ у розпал кризи трьох років.

Не обговорювати при дитині проблем, пов’язаних із дитячим садком.

  Шановні батьки!

Просимо Вас прийняти участь у конкурсі ” У родинному колі” і виконати запрпоновані завдання, які перекинуть для Вас у вайбер групи ваші вихователі. Не забудьте закріпити свої результати фотоматеріалами. Бажаємо Вам успіхів та творчої наснаги!. Чекаємо результатів.

Шановні батьки!

      В умовах карантину, практичний психолог ЗДО№27  рекомендує Вам  психологічні цікавинки: «Таємниці щастя…»

29.04.2020р.

Якщо задуматися про те, що саме робить нас щасливими чи нещасними, то відповідь виявиться напрочуд простою: наші звички. обставини, можуть бути, якими завгодно, але саме звички впливають на те, наскільки ми щасливі.

МИСЛИТИ ПОЗИТИВНО

Щасливі люди знають, як керувати розумом. Вони не дозволяють собі думати негативно. У той час як ситуація комусь може здаватися поганою, щасливі люди дивляться на неї з позитивного боку. Світосприйняття може бути доленосним, тому думайте про хороше.

ОСТЕРІГАТИСЯ ДРІБ’ЯЗКОВОСТІ

Щастя більшості людей руйнується не великими катастрофами або фатальними помилками, а маленькими проблемами.

РОБИТИ ІНШИХ ЩАСЛИВІШИМИ

Щоб бути щасливим, потрібно спочатку зробити щасливими інших. Чим більше ви допомагаєте іншим людям, тим більш щасливими стаєте самі. Щастя приходить не через егоїзм, а через самовідданість.

НЕ ЦІКАВИТИСЯ ТИМ, ЩО ДУМАЮТЬ ПРО ВАС ІНШІ

Цю позицію чудово висловила Коко Шанель: «Мені все одно, що ви про мене думаєте, тому що я про вас не думаю взагалі». Ми звикли залежати від чужої думки, але навколо нас безліч людей, і у кожного своя точка зору. Ви робіть те, що вважаєте за потрібне. Можливо, ваші дії помилкові, але це ваш досвід, і він безцінний. Всім подобаються впевнені в собі, незалежні люди, які мають чітку життєву позицію. Станьте такою людиною і йдіть по життю з гідністю, а не озирайтеся щоразу в пошуках схвалення або осуду.

БУТИ ОБ’ЄКТИВНИМИ

Не буває ні однозначних перемог, ні однозначних поразок. Тому краще залишайтеся нейтральними. Це непросто, але цього варто навчитися. Якщо прислухатись до китайського прислів’я, правильно поводитиметься той, хто буде дивитися на своє життя відсторонено — наче мавпа, яка сидить на горі і спостерігає за сутичкою двох тигрів. Якась частина нас повинна залишатися тією мавпою і безпристрасно спостерігати за життям. Саме це дозволяє нам приймати правильні рішення і не розтрачувати сили там, де у бійку вплутуватися не варто.

НЕ ЖАЛІТИ СЕБЕ

Втрачені можливості, зірване вічне кохання, підступність подруг, яким були довірені сердечні таємниці… Всі ми про щось шкодуємо, але немає нічого більш порожнього і непотрібного. «Жаль не має тривати більш ніж п’ять хвилин, — каже американський психолог Олаф Майнер. — Займаючись самоїдством, ви втрачаєте не тільки час, а й величезну кількість життєвої енергії. Втрачених можливостей не повернути, а ось перестати розмазувати сльози і проаналізувати причину невдачі — найкращий вибір.

УМІТИ ДЯКУВАТИ

І йдеться не про чергову подяку, а про ту, що йде від самого серця. Подяка творить із нашим життям справжнє диво, і справа тут ось у чому: коли ми дякуємо, то фокусуємося не на тому, чого у нас немає, а на тому, що є, а подібне, як відомо, притягує подібне. Будьте вдячні, дякуйте авансом навіть за те, чого ще не сталося, і щовечора перед сном обов’язково згадуйте принаймні п’ять причин сказати спасибі життю.

БЕРЕГТИ ПОЧУТТЯ НОВИЗНИ

Домігшись чогось, ми зовсім недовго радіємо, а потім відчуття новизни нас покидає. Але за нього потрібно триматися руками і ногами! Радісні події повинні стати генератором майбутніх перемог, тому знову і знову викликайте в пам’яті і переживайте всі відтінки щасливих моментів. Ставити перед собою нові цілі і досягати їх — це прекрасно. Але дуже часто в гонитві за тим, чого ще немає, ми не встигаємо сповна насолодитися тим, що вже є. Це і робить нас нещасними.

ВМІТИ ПОСМІЯТИСЯ З СЕБЕ

Іронія — прекрасна якість. Але якщо людина може бути іронічною щодо самої себе, вона невразлива. Психологи вважають, що самоіронія — ознака розвиненого інтелекту. Здатність сміятися з себе притаманна тільки сильним духом і розумом людям, сповненим життєрадісності та оптимізму.

ЖИТИ ТУТ І ЗАРАЗ

Американський психолог Дейл Карнегі сказав: люди, що живуть під гнітом колишніх помилок і негативного досвіду, з одного боку, і під страхом зазнати невдачі в майбутньому — з іншого, не живуть зовсім. Вони більше схожі на свіжоморожених зомбі. Їх паралізує страх, вони не здатні зрозуміти, що немає ні вчора, ні завтра, а є тільки сьогодні. Наприклад, ви вирішили до весни позбавитись зайвої ваги і сісти на дієту. Попередній досвід говорить: «Дурниці, нічого не вийде, як і раніше. Чи варто починати знову?». Негативному досвіду підспівує страх майбутнього: «Зараз я почну, але на скільки мене вистачить? Все одно зірвуся через тиждень!». Але минуле вже пройшло, а майбутнє ще не настало. Тому вчепіться зубами в це «тут і зараз» — і тоді ви зрозумієте, що можете все.

НЕ ПЕРЕСТАВАТИ ВЧИТИСЯ

Книги, подорожі, нові хобі, іноземні мови, бажання пізнати цей світ і ніколи не припиняти дивуватися, ні у 8, ні у 80 років — це ще одна чудова звичка щасливих людей, яка дозволяє їм реалізувати себе.

НЕ ЗАЗДРИТИ

Ми звикли порівнювати себе з іншими і співвідносити свої успіхи з чужими. У здоровій конкуренції немає нічого поганого, проте найчастіше вона переростає в почуття невдоволення собою і заздрості щодо більш успішних людей. Тим часом на світі є тільки одна людина, з якою ви можете себе порівнювати, — це ви самі, але в минулому. І якщо сьогодні ви стали хоч трохи кращими, ніж вчора, — ви переможець.

ВИБИРАТИ ДРУЗІВ

Чиїсь чужі негаразди і нещастя можуть виявитися для вас згубними — емоційні стани так само заразні, як і хвороби. Вам може здаватися, що ви дієте благородно і рятуєте потопаючого, але дуже часто нещасні самі накликають біди на себе — і вони поставлять під загрозу вас. Спілкуйтеся з щасливими людьми — і вони заразять вас щастям. Спілкуйтеся зі щедрими людьми — станете такими ж. Якщо ви похмурі — тримайтеся людей життєрадісних. Головне, щоб і з вами захотіли спілкуватися щедрі і життєрадісні люди.

“Десять секретів виховання щасливих дітей”

Згідно з дослідженнями, щасливі діти частіше домагаються успіху в дорослому житті в порівнянні з дітьми нещасними. Безсумнівно, усі батьки бажають щастя своїм дітям. І хоча кожний з нас трактує це поняття по-своєму, усі ми намагаємося, щоб наші діти відчували себе зігрітими любов’ю й росли людьми, здатними дарувати любов. Адже це допомагає їм гідно приймати новоявлені труднощі на життєвому шляху. Однак батьки можуть зробити ще щось, щоб діти виросли щасливими.

Як виховувати щасливих дітей

  1. Будьте щасливими самі

Згідно з численними дослідженнями, існує чіткий взаємозв’язок між настроєм батьків і дітей. Малюки вміють багато що переймати в батьків, і їхній настрій також. Проявляючи увагу до власного емоційного благополуччя, ви гарантуєте, що дитина буде відчувати позитивні емоції. Дбайте про свої емоційні потреби, приділяючи час відпочинку, релаксації й підтримці стосунків з чоловіком (дружиною) за допомогою романтичних вечорів.

  1. Культивуйте здоровий спосіб життя

Дітям, як і будь-якій людині, важливо насолоджуватися сном, фізичними вправами та здоровою їжею. Малюки ясельного віку фізично дуже активні, тому вам треба дати дитині достатньо часу і простору, щоб вона рухалася й залишалася активною. Звертайте увагу також і на потребу малюка в розпорядку дня. Хоча більшості дітей приносять задоволення незаплановані заняття, усе ж краще, коли в них є встановлений розпорядок дня, і діти знають, що буде далі.

Також звертайте пильну увагу на зв’язок між певними продуктами харчування й настроєм вашої дитини. У деяких дітей цукор (і цукровмісні продукти) не тільки підвищує енергійність, а і знижує настрій і навіть провокує агресивну поведінку.

  1. Хваліть дитину

Не можна хвалити дітей за все, що вони роблять, хваліть дітей за те, що вони роблять правильно. Але й не примушуйте дитину відчувати, що їй треба досягти суттєвої мети, щоб заслужити ваше схвалення. Важливо, щоб метою виховання був розвиток у малюка мислення зростання. Треба вчити дитину розуміти, що успіх досягається за допомогою наполегливої праці та старанності. Щасливі діти, які мають мислення зростання, уміють досягати успіху та здатні насолоджуватися життям, не надто турбуючись про те, що про них думають інші люди.

  1. Підтримуйте з дитиною тісний зв’язок

Дуже важливо, щоб дитина відчувала зв’язок з батьками та іншими членами сім’ї. Дитинство, яке проходить у тісному зв’язку з батьками, сприяє щастю в житті дитини. Малюк відчуває свій зв’язок з батьками, коли знає, що його люблять, розуміють, визнають і хочуть проводити з ним час. Коли ці потреби задовольняються, у дитини не виникають емоційні розлади, спонукання до ризикованої поведінки та гнітючі думки. Продемонструйте малюку свою беззастережну любов і переконайтесь у тому, що він відчуває її й перебуває у щасливому настрої. Ви зможете зміцнити емоційний зв’язок між вами й дитиною, якщо будете якомога частіше брати її на руки, проявляти емпатію у відповідь на її плач, читати та сміятись разом з нею.

  1. Прищеплюйте правильне ставлення до успіху й невдачі

Якщо ви дійсно хочете, щоб у дитини була висока самооцінка, постарайтеся зменшити кількість компліментів і дати більше можливостей для засвоєння нових навичок. Саме вміння, майстерність, а не похвала, – це правильна основа для розвитку високої самооцінки вашого малюка. Розвивати самооцінку дитини у віці до чотирьох років дуже легко, оскільки, що б дитина не робила, вона оволодіває новими навичками. Батькам іноді важко дивитись, як дитина перевантажує себе роботою, але треба пам’ятати про те, що дуже мало вмінь даються з першої спроби. І не так важливо, зазнає дитина невдачі чи досягає успіху в будь-якому занятті, головне – вона засвоює вміння, учиться, практикується й набуває правильного ставлення до успіху й невдачі.

  1. Дозвольте дитині відчувати себе затребуваною

Щастя дітей і вас як особистості багато в чому залежить від відчуття потрібності, затребуваності. Без цього почуття люди бояться, що їх можуть кинути й забути. У нас є вроджена потреба у приналежності й відчутті власної значущості. Дайте малюку відчути, що він є невід’ємною частиною сім’ї та відіграє в ній значущу роль з раннього віку. Покладайте на дитину відповідальність за виконання домашніх обов’язків і показуйте, як ви відчуваєте в ній потребу. Це дасть дитині відчуття причетності, відповідальності та щастя.

  1. Розвивайте почуття вдячності

Згідно з дослідженнями, щастя тісно пов’язане з почуттям вдячності, яке призводить до емоційного благополуччя. Дослідження також показали, що люди, які ведуть щоденні та щотижневі щоденники вдячності, більш оптимістичні і швидше досягають своїх цілей. Хоча маленька дитина ще не може вести щоденник, батькам важливо щодня вчити її бути вдячною навіть просто за приємні моменти протягом дня. Щодня приділяйте час на висловлювання слів подяки та прищеплюйте цю звичку своєму малюку.

  1. Виховуйте в дитини оптимістичне ставлення до життя

Важливо вчити своїх дітей бути оптимістами з раннього віку. Це вбереже вас, батьків, від численних стресів, коли дитина досягне підліткового віку й не стане вдаватись до похмурого, пригніченого настрою. Згідно зі статистикою, підлітки, які навчені шукати позитив у будь-якій проблемі, рідше впадають у депресію. Оптимізм пов’язаний зі щастям: чим більш оптимістична ваша дитина, тим вона щасливіша. Крім того, оптимісти більш успішні у школі, отримують більше задоволення від сімейного життя й рідше зіштовхуються із тривогами й депресіями.

  1. Навчайте малюка бути працьовитим

Батькам важливо виховувати не досконалих, а працьовитих дітей. У батьків, які переоцінюють значення досягнень і досконалості, часто виростають діти, схильні до депресій. Стан тривоги, зловживання алкоголем або наркотиками також зазвичай пов’язані із прагненням до досконалості. Важливо хвалити малюка за старанність, старання, зусилля, а не за досягнутий результат. Так ваша дитина не буде боятись помилок і з більшим бажанням буде робити висновки й навчатись, отримувати нові враження й набувати нового досвіду.

  1. Надавайте дитині час для ігор

Час, проведений дитиною у грі, можна порівняти з часом, проведеним дорослою людиною у глибоких роздумах. Граючи, діти вчаться та зростають. Немає правил того, скільки часу малюки повинні проводити у грі. Усе, що ви повинні зробити, це надати дитині можливість повноцінно грати й рости щасливою людиною.

УРОК МЕТЕЛИКА. ПРИТЧА.

Одного разу в коконі з’явилася маленька щілина. Перехожий, який випадково проходив повз, довго стояв і спостерігав, як через цю маленьку щілину намагається вибратися метелик …

Минуло багато часу, метелик ніби залишив свої зусилля, а щілина залишалася такою ж маленькою. Здавалося, метелик зробив усе що міг, і що ні на що інше в нього не було більше сил …Тоді перехожий вирішив допомогти метелику, він узяв складаний ножик і розрізав кокон. Метелик негайно вибрався. Але його тільце було слабким і немічним, його крила були прозорими і ледь рухалися. Чоловік продовжував спостерігати, думаючи, що ось-ось крила метелика розправляться і зміцніють і він полетить. Але такого не сталося!Залишок життя метелик волочив по землі своє слабке тільце, свої не розправлені крила. Він так і не зміг полетіти…А все тому, що чоловік, бажаючи йому допомогти, не розумів того, що зусилля для виходу через вузьку щілину кокона, необхідні метелику, щоб рідина з тіла перейшла в крила і щоб метелик зміг літати. Життя змушувало метелика з труднощами залишати цю оболонку, щоб він міг рости і розвиватися.

Іноді саме зусилля необхідні нам у житті. Якби ми могли  жити, не зустрічаючись з труднощами, ми були б обділені. Ми не змогли б бути такими сильними, як зараз. Ми ніколи не змогли б літати.

Я просив сил … А життя дало мені труднощі, щоб зробити мене сильним.
Я просив мудрості … А життя дало мені проблеми для вирішення.
Я просив багатства … А життя дало мені мозок і м’язи, щоб я міг працювати.
Я просив можливість літати … А життя дало мені перешкоди, щоб я їх долав.
Я просив любові … А життя дало мені людей, яким я міг допомагати в їх проблемах.
Я просив благ … А життя дало мені можливості.
Я нічого не отримав з того, про що просив. Але я отримав все, що мені було потрібно.

Міське методичне об’єднання для практичних психологів
“ Маскотерапія – ефектний засіб розвитку навиків спілкування дітей
старшого дошкільного віку ”.

28.02.2020р.

 І тур інтелектуальної ігротеки ЗДО№27

24.02.2020р.

Консультпункт”Дошкільна стежина”

16.12.2019р.

І тур інтелектуальної ігротеки 

28.02.2019р.

У закладі дошкільної освіти №27 28 лютого 2019 року з метою вдосконалення роботи з розвитку творчих та інтелектуальних здібностей вихованців ЗДО№27, пропагування кращого досвіду роботи практичного психолога Бондарук В.М.  був проведений І тур інтелектуальної ігротеки.

Адаптація дітей до умов дошкільного закладу

 Адаптація — це пристосування організму до нових обставин, а для дитини дошкільний заклад саме і є новим, ще невідомим простором, з новим оточенням, новими взаєминами. Адаптація включає широкий спектр індивідуальних реакцій, характер яких залежить від психофізіологічних і особистісних особливостей дитини, від сімейного ставлення, від умов перебування в дошкільному закладі.

Кожна дитина звикає до дошкільного закладу по-своєму. Діти 2-3-х років відчувають страх перед незнайомими людьми і новими ситуаціями спілкування. Саме ці страхи і є однією з причин важкої адаптації дитини в групі. Відповідно дитина отримує стрес, і це призводить до того, що вона стає збудливою, плаксивою, частіше хворіє.

Рекомендації по адаптації дітей раннього віку до умов дитячого саду

Загальне завдання і персоналу ДНЗ, і сім’ї (в першу чергу) – допомогти дитині ввійти в життя дитячого колективу, максимально зменшивши негативні процеси під час адаптації. Для цього потрібна підготовча робота в сім’ї:

  1. Необхідно максимально приблизити домашній режим до розпорядку дня в дитячому садку. Важливо впорядкувати години сну, харчування, перебування на вулиці.
  2. При проведенні режимних процедур стимулювати і розвивати дитячу самостійність (самостійно їсти, пити з чашки, користуватись туалетом, закріплювати навички одягання та ін).
  3. Про попередній вступ до дитячого садка говорити з дитиною як про радісну подію. Говорити дитині, що їй буде добре в дитячому садку – її чекають добрі вихователі, радісні діти, іграшки.
  4. В присутності малюка слід утриматись від висловлювання своїх переживань з приводу того, чи зможе малюк спокійно покинути дім, як його будуть там доглядати (тривога батьків легко передається дітям).
  5. Щоб розвіяти сумнів та хвилювання дитини, слід попередньо відвідати групу. Краще привести малюка, коли діти гуляють.
  6. Розширення кола близьких людей, які приводять дитину до ДНЗ: не тільки мама і тато, а й бабуся, дідусь, тітка, брат та інші, ці люди не такі значимі для дитини, як мама, тому прощання може бути не таким важким.

Як покращити процес адаптації дошкільників

У ході адаптації дошкільника до дитячого садка педагогу потрібно:

– приділяти дитині більше уваги та проявляти тепло;

– привчати дитину правильно просити допомоги;

– якщо багато дітей хочуть сидіти біля педагога під час занять, розваг, то потрібно використовувати просту систему почерговості;

– обов’язково хвалити дитину, коли та спокійно самостійно грається;

– намагатися залучати невпевнену дитину до гри або заохочувати її більш активно й позитивно взаємодіяти з педагогом та дітьми;

– обирати демократичний стиль спілкування, який на початковому етапі має включати в себе: а) дотик (погладжування, перебирання пальчиків дитини, обнімання тощо); б) посмішку (супроводження спілкування приязною посмішкою, відповідь посмішкою на ініціативну посмішку дитини); в) погляд (дивитися в очі дитини під час спілкування, тримати контакт поглядами);

г) розмову (ласкава інтонація, називання дитини по імені, діалог з нею.

Міська інтелектуальна ігротека

Згідно річного плану роботи ЗДО №27 та  наказів управління освіти Луцької міської ради було проведенно два тури інтелектуальної ігротеки. І тур ігротеки відбувся наприкінці лютого 2018 року у ЗДО№27 “Незабудка”, під час якого діти старших груп виконали завдання на увагу, память, логічне мислення та згідно критеріям оцінювання виконанної роботи було обрано переможця, а саме Приходько Катерину – старша група №1 “Сонечко”. ІІ тур ігротеки відбувся 13.03.2018року у ЗДО № 10 де представниця ЗДО№27 – Приходько Катя показала відмінний результат та була відміченаграмотою та подарком.